Firma LG kreuje trend telewizorów przyszłości. Koreańska marka oferuje pierwszy na świecie rolowany telewizor, który wykorzystuje technologię OLED.

Azjatycki gigant technologiczny zaprezentował model OLED TV R podczas CES 2019. Użytkownik decyduje o wielkości ekranu, wybierając jeden z trzech trybów.

Modny gadżet został zaprojektowany w taki sposób, aby znajdował się w pokoju, kiedy tego chcesz i znikał, gdy nie jest używany, zwijając się do wnętrza mebla znajdującego się u podstawy.

Pierwszy z trzech trybów odsłania jedynie jedną czwartą ekranu. Można w nim sprawdzić godzinę, pogodę albo oglądać zdjęcia udostępnione ze smartfonu czy tabletu. Ta opcja umożliwia dodatkowo słuchanie muzyki i kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami w domu.

W widoku zerowym, 65-calowy ekran schowany jest w podstawie, jednak nawet wtedy użytkownicy mogą delektować się muzyką czy innymi materiałami audio.

Pełny widok zapewnia obraz o wysokiej jakości, zasilany procesorem Alfa 9 drugiej generacji.

Prototyp został stworzony w 2018 roku. LG deklaruje, że w tym roku OLED TV R trafi na sklepowe półki. Dokładna data premiery ma być znana na początku wiosny 2019.