Tradycyjna bateria wannowa

Najczęściej spotykaną armaturą dedykowaną do wanny jest bateria wannowa ścienna natynkowa albo bateria nawannowa. Takie rozwiązanie cieszy się olbrzymią popularnością ze względu na mało skomplikowany montaż. Poza tym tego typu armatura jest stosunkowo niedroga i dostępna w ciekawej gamie wzorniczej. Warto mieć na uwadze, że praktyczna bateria wannowa powinna być koniecznie wyposażona w specjalne wyjście na prysznic. Tak jak ma to miejsce w przypadku baterii wannowej Grohe Eurosmart, gdzie tradycja została idealnie połączona z nowoczesnością i funkcjonalnością.

Natomiast drugie popularne rozwiązanie, czyli baterie nawannowe, są instalowane bezpośrednio do wanny, w której należy wcześniej wywiercić odpowiednie otwory. Niektórzy producenci oferują wanny z już gotowymi otworami, co ułatwia jej instalację. Najbardziej tradycyjnym montażem baterii jest jednak instalacja na ścianie. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, jednak pozostawiające sporo do życzenia pod względem praktycznym. Z tego też powodu coraz częściej decydujemy się na montaż baterii wannowej podtynkowej. Jak to wygląda w praktyce i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Baterie wannowe podtynkowe

Spokojnie można powiedzieć, że armatura podtynkowa zmieniła design łazienek raz na zawsze. Przepiękna, minimalistyczna i dostępna w szerokiej gamie wzorniczej, pozwoliła na tworzenie nowoczesnych, a równocześnie stylowych i praktycznych aranżacji łazienkowych. W przypadku baterii wannowych podtynkowych nie jest inaczej. Za sprawą montażu podtynkowego otrzymujemy przepięknie wkomponowaną w ścianę baterię, której techniczne elementy są ukryte, przez co nie brudzą się i nie psują estetyki wnętrza.

Baterie wannowe podtynkowe mogą mieć wiele postaci, np. wygodnej w użytku i niezwykle stylowej baterii jednouchwytowej (zob. Grohe Essence) lub baterii z oddzielną wylewką, mieszaczem i wyjściem prysznicowym. Możliwości i rodzajów baterii wannowych podtynkowych jest naprawdę wiele. A to jeszcze nie koniec! Bo do wyboru mamy jeszcze coś bardziej ekskluzywnego, co doskonale współgra z nowoczesnymi wannami wolnostojącymi.

Wolnostojące baterie wannowe

Wanny wolnostojące są hitem ostatnich lat. Znajdują one swoje miejsce zarówno w łazienkach, jak i stylowych pokojach kąpielowych. Coraz popularniejsze są również wanny wolnostojące stawiane w sypialni. Do tego typu ceramiki sanitarnej doskonale pasuje bateria wannowa wolnostojąca, która stanowi doskonałe uzupełnienie ekskluzywnej aranżacji.

Tego typu bateria instalowana jest na wysokim słupku, montowanym do podłogi. W jej skład, tak jak ma to miejsce w przypadku nowoczesnej stojącej baterii wannowej Essence New Grohe, może wchodzić także stylowa słuchawka prysznicowa. Całość prezentuje się zjawiskowo. Dlatego też, jeśli decydujemy się na wannę wolnostojącą, to warto przemyśleć wybór baterii wannowej wolnostojącej.