Choć Anna Zalewska wciąż należy do młodego pokolenia, wypracowała już wyrazisty, niepowtarzalny styl. Wysmakowane estetycznie i kunsztownie wykonane w autorskiej technice obrazy przyciągają uwagę kolekcjonerów z całego świata. Na wystawie w Warszawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście jej najnowszych, nie pokazywanych wcześniej prac.

W swoim malarstwie Anna Zalewska łączy na płótnie dwie, pozornie odległe od siebie płaszczyzny. Dominującą – skoncentrowaną na poszukiwaniu doskonałej formy ludzkiego ciała, z płaszczyzną emocji – iluzorycznie bezkształtną, umykającą wszelkiemu nazewnictwu. Poprzez odrzucenie szczegółu, silną geometryzację i pewnego rodzaju symbolizm, artystka pozwala na ich wzajemne przenikanie się. Wskazówką dla interpretacji każdego dzieła jest jego tytuł, który, jak przyznaje autorka, jest „zatrzymaniem chwili, która zainspirowała do jego powstania”.

 Obrazy Anny Zalewskiej wzbudzają ostatnio ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, to przecież niezwykle utalentowana artystka, która w dodatku posługuje się unikalną techniką. Wystawa pozwoli zapoznać się z jej twórczością w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie  mówi Ewa Mierzejewska, kuratorka wystawy.

Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w dniach 22 kwietnia  12 maja, w samym sercu Warszawy, w siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa, Al. Jerozolimskie 51, Warszawa.

Godziny otwarcia:

–     środa-piątek w godz. 12:00-18:00,

–     wtorki w godz. 10:00-16:00,

–     w soboty 23.04 i 07.05.22 w godz. 12:00-16:00
Wernisaż w dniu 21 kwietnia o godz. 19:00, wstęp tylko na zaproszenia.

Patron medialny wystawy: Artinfo.pl

W celu pozyskania dodatkowych informacji i zdjęć prosimy o bezpośredni kontakt z kuratorką: Ewa Mierzejewska, tel. +48 570 95 20 44

Dotychczasowe wystawy Anny Zalewskiej:                                                                                                                                     

wystawa zbiorowa „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie 2018;

wystawa zbiorowa ARTEHOS 2017 Barcelona, Hiszpania 2017;

wystawa indywidualna „Rzeczywistości Abstrakcje”, Galeria NEXT Bydgoszcz, 2017;

wystawa zbiorowa „Jasiński & Friends IV”, Amaristo, Teatr Narodowy, Warszawa, 2015;

wystawa zbiorowa „VariArt”, Zamek Międzylesie, 2014;

wystawa zbiorowa „Nie ma dzieci-są ludzie”, Warszawa, 2012