Równocześnie ze środowiskiem muzycznym – The Weeknd nie tylko zdobył nagrodę Grammy, ale i wielokrotnie szczyt listy Billboard, wokalista podbijał też branżę streetwear, wywierając na nią niezwykły wręcz wpływ. Abel ustala własne zasady, żyje by tworzyć i widzi piękno tam, gdzie czasem najmniej się tego spodziewasz. Debiutancka kolekcja PUMA x XO jest uosobieniem osoby artysty i podobnie jak on łamie utarte schematy streetwear’u. Bomber jackets, mocne buty z wyższą cholewką i kimona są wykończone wzorem moro, zamszem, jak również dżinsem. Klasyka wychodzi naprzeciw futuryzmowi. Styl wojskowy spotyka luksus z wyższej półki. Zdjęcia do kampanii powstały w tajemniczej Marfie. Krajobraz z samego serca Teksasu stał się idealnym tłem podkreślającym kreatywny język kolekcji  PUMA x XO.

Komentując swój debiut, The Weeknd mówi, że „Budujemy markę XO już od długiego czasu. To coś, co wychodzi poza sam produkt, współpraca PUMA x XO jest przedłużeniem wszystkiego co do tej pory robiliśmy. Dla XO, partner w postaci takiego giganta jak PUMA i możliwość tworzenia nowej estetyki to wspaniała szansa”.

Kolekcja pojawi się na rynku w 3 odsłonach, z których każda będzie wyróżniać się wyjątkową, sobie właściwą estetyką. Pierwszy drop to też pierwszy w historii model butów PUMA x XO czyli PUMA Parallel. Inspirowany stylem militarnym i podyktowany poszukiwaniem funkcjonalności nowy projekt sneakersów charakteryzuje się podwyższoną cholewką wykonaną z luksusowej włoskiej skóry nubuk. Gumową podeszwę środkową wzbogacono o zaawansowaną technologię amortyzacji IGNITE. Inne cechy XO Parallel? Nowoczesny design linii podbicia, przedłużony znak Formstrip oraz obowiązkowo logo dwóch uzupełniających się brandów.

PUMA x XO Parallel będzie dostępny już od 24 sierpnia na PUMA.com. Cena wynosi 979 zł.

Już wkrótce pojawią się informacje o kolejnych odsłonach kolekcji, w ramach której znajdą się obuwie, odzież i akcesoria. Bądź na bieżąco i obserwuj @PUMASporstyle oraz @PUMA.

#PUMAXO