Aktywny węgiel ma nieocenione dla organizmu działanie, i jeśliby tak połączyć je ze swoimi lubianymi dziennymi rytuałami? Cóż z tego mogłoby powstawać? O tym za chwilę. Najpierw poznajmy jakie właściwości posiada aktywny węgiel, jakie jest jego zastosowanie oraz dlaczego warto go przyjmować?

Właściwości węgla aktywnego:

– ułatwia wyeliminować wzdęcia, niestrawność,
– likwiduje biegunki i zatrucia żywnościowe,
– likwiduje przebarwienia na zębach zauważalne najbardziej u osób pijących spore – ilości kawy czy palących papierosy,
– pomaga uporać się z zatruciami farmaceutykami i związkami chemicznymi,
– wspiera oczyszczanie układu przez likwidację toksyn,
– minimalizuje podrażnienia cery i przyspiesza leczenie się.
– poprawia odcień cery, zwłaszcza w przypadku skóry tłustej i dotkniętej trądzikiem.

Zastosowanie węgla leczniczego

Aktywny węgiel stosowany jest regularnie w kosmetyce – stosowany jest w maseczkach oczyszczających albo w trakcie stosowania zabiegu rozjaśniania zębów. Posiada również szeroko pojmowane zastosowanie w usuwaniu różnych dolegliwości układu pokarmowego. Aktywny węgiel wystawiany jest w przypadku łagodzenia:

biegunek – aktywny węgiel ma właściwości spajające, dzięki czemu pochłania toksyny oraz bakterie powodujące biegunkę i wraz z nimi jest wydzielany z organizmu. Zakrywa także warstwą obronną błonę śluzową przewodu pokarmowego i zabezpiecza ją przed niepożądanymi substancjami.

zatruć pokarmowych – aktywny węgiel spaja nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga również uwolnić przewód pokarmowy od substancji chemicznych, jakimi został zatruty. Należy jednak wiedzieć, że węgiel aktywny powinien być zaaplikowany do jednej godz od spożycia trucizny i jego porcja musi być choćby dziesięć razy większa od ilości toksyny.

nadwagi – węgiel leczniczy asymiluje podobnie kwasy tłuszczowe z pokarmów i przeciwdziała ich wchłanianiu. Zarazem pomaga wyzwolić organizm od odkładających się w nim toksyn, a co za tym idzie oddziałuje pozytywnie na ulepszenie procesów trawiennych.

Kawa z węglem aktywnym

Idealnym rozwiązaniem, głównie dla smakoszy kawy jest Easy Black Latte. Jest to pyszna kawa rozpuszczalna, mająca w swoim składzie węgiel leczniczy, dzięki czemu bez rezygnowania ze swojego zwyczaju wypijania codziennej kawy można wesprzeć pracę przewodu pokarmowego, dostarczając organizmowi odpowiednią porcję węgla leczniczego, który usunie z niego szkodliwe substancje, przywróci prawidłową pracę układu pokarmowego oraz nie dopuści, żeby kwasy tłuszczowe zostały przez niego przyswojone. Tym samym kawa gwarantuje organizmowi doskonały detoks, zwalczając przy tym także wzdęcia oraz odczucie ciężkości.

W składzie Easy Black Late znaleźć również można olej MCT. Jest to olej, który zawiera dobrotliwe dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie odkładają się jako tłuszcz, zaś są źródłem energii. Dodatkowo olej MCT wspomaga proces termogenezy, czyli zamiany tłuszczu w energię. Korzyścią, którą dostarcza olej MCT jest również dłużej trwające uczucie napełnienia, dzięki czemu dłużej nie doznajemy głodu, więc spożywamy lżejsze racje pokarmów.