Zadbamy o nią dzięki wyjątkowemu szkłu stołowemu. Nic bowiem bardziej nie podkręci gorącej atmosfery spotkania, niż oryginalnie serwowane napoje. Jakie szkło wybrać, by w pełni cieszyć się wspólnymi chwilami? Radzą eksperci marki Krosno.

​Romantyczny wieczór we dwoje

Romantyczna kolacja to doskonały sposób na celebrowanie miłości. Nie trzeba wychodzić z domu, by wieczór ten nabrał szczególnego znaczenia. Warto jednak zadbać o kameralny nastrój. Sprawdzony przepis na imprezę we dwoje to świece, dobre wino oraz świeże, cięte kwiaty w dekoracyjnym wazonie. Wykwintny charakter wieczoru podkreśli czerwony trunek serwowany w eleganckich kieliszkach, takich jak te z kolekcji Avant-Garde marki Krosno. Ich ciekawy kształt połączony z dużą pojemnością (490 ml) pozwala w pełni cieszyć się głębią aromatu: powierzchnia wina ma większy kontakt z powietrzem, dzięki czemu możliwa jest pełniejsza dekantacja, a trunek staje się delikatniejszy i gładszy w odbiorze.

Alternatywą dla czerwonego wina będzie pełne bąbelków Prosecco. Ten afrodyzjak efektownie zaprezentuje się w smukłych kieliszkach, takich jak te z kolekcji Duet marki Krosno (225 ml). Lekkie i poręczne pozwolą na spontaniczną, ale niepozbawioną subtelności degustację różowego lub białego wina musującego. Zamknięta ku górze forma kieliszka uwalnia aromat przenoszony przez długie wstęgi bąbelków. To gwarantuje prawdziwą ucztę smaków, która każdego wprawi w szampański nastrój.

​Kobiece pogaduszki

Spotkanie w gronie koleżanek to właściwy moment na odrobinę szaleństwa. Aby kobiecy wieczór nabrał barw, warto zadbać o kolorowe drinki serwowane w nieszablonowy sposób. Tutaj nie ma żadnych zasad, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Całą gamę szklanych naczyń znajdziemy np. na stronie krosno.com.pl – w tym szkło stołowe stworzone do najbardziej wyrafinowanych drinków. Wśród nich na uwagę zasługują kieliszki i szklanki z serii Glamour. Te pierwsze zaprojektowane zostały do serwowania lekkich, kolorowych drinków, tak by wyeksponować wszystkie walory ulubionych napojów. Wysoka, smukła czarka o prostych ściankach, umieszczona na krótkiej, stabilnej nóżce podkreśla wygląd, smak i aromat ulubionych drinków. Z kolei utrzymane w stylowym, minimalistycznym designie, wysokie szklanki typu „long drink” stworzą efektowną oprawę każdego przyjęcia. Cylindryczny kształt i solidne, zaokrąglone dno docenią miłośnicy prostych, choć wyrafinowanych form. Uwagę wszystkich pań przyciągną także oryginalne kieliszki do koktajli z kolekcji Avant-Garde. Lekko zamykająca się czarka (230 ml) pozwala na niezwykle efektowne serwowanie kolorowych drinków i koktajli. Wygodna, długa nóżka, gładko przechodząca w czarkę oraz stopkę, nadaje im kobiecego wręcz stylu i elegancji.

​Męski wypad

W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni stawiają na funkcjonalność i prostotę. Wypad do pubu na transmisję meczu ulubionej drużyny, czy też kibicowanie jej w domu, musi łączyć się z degustacją ulubionych napojów alkoholowych. Do tych z pewnością należy piwo. Koneserzy napojów z pianką lubią przy tym, by serwowane były one w odpowiednim dla danej odmiany piwa szkle. W ofercie Krosno znajdziemy gotowy zestaw przeznaczony do różnego typu piw. Tak podane piwo pszeniczne, ipa czy porter zachwycą każdego konesera złocistego trunku. Eleganckie kieliszki (420 ml) o długiej, smukłej nóżce pozwalają wydobyć najdelikatniejsze nuty cytrusowe, żywiczne oraz owoców tropikalnych. Szklane pokale (500 ml) na krótszej nóżce umożliwią delektowanie się aromatem palonego i prażonego słodu w ciemnym, mocnym piwie. Zaś wysokie szklanki (500 ml) z charakterystycznym przewężeniem, rozszerzającym się ku górze są idealne do piw regionalnych i pszenicznych.

Typowo męskim drinkiem jest też wytrawne Martini, którym delektował się sam James Bond. „Wstrząśnięte, niezmieszane” doskonale zaprezentuje się w kieliszkach z kolekcji Duet (170 ml) z oferty Krosno. Wyróżnia się ona ponadczasową linią, która czerpiąc z bogatych doświadczeń barmanów i zapewnia szerokie pole do rozmaitych eksperymentów.