TP-Link przedstawia szesnastokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1016H


Szesnastokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1016H to drugie (po VIGI NVR1008H) tego typu urządzenie w portfolio TP-Link. Nowy model może obsłużyć aż szesnaście kamer. Dzięki temu VIGI NVR1016H doskonale sprawdzi się jako rejestrator w systemie monitoringu CCTV przede wszystkim na dużych przestrzeniach. Urządzenie służy do koordynacji działania kamer z serii
TP-Link VIGI, a także przeglądania, przechowywania i odtwarzania zarejestrowanych materiałów wideo.

 

Nowy szesnastokanałowy rejestrator wideo, wchodzący w skład systemu do monitoringu CCTV, dedykowany jest każdemu, kto chce chronić prywatne mienie, dom czy posesję. Doskonale sprawdzi się do zabezpieczenia biur, parkingów czy magazynów małych i średnich przedsiębiorców.

VIGI NVR1016H umożliwia nagrywanie materiału uzyskanego z kamer na dysku SATA o pojemności do
10 TB, który gwarantuje bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych. Dzięki zastosowaniu dysku
o bardzo dużej pojemności możliwe jest przechowywanie nawet 720 dni zarejestrowanych nagrań. Rejestrator wspiera rozdzielczość nagrywania do 8 Mpx, a także standard kompresji H.265+, który ogranicza nadmierne wykorzystanie przepustowości sieci.

Urządzenie pozwala na podgląd na żywo obrazów z 16 kamer w tym samym czasie, wyszukiwanie zdarzeń w harmonogramach wideo w celu szybkiego przeglądania materiału oraz na dwukierunkową transmisję dźwięku. Dzięki obsłudze interkomu z dowolnego miejsca można prowadzić rozmowy, widząc jednocześnie obraz z kamer.

VIGI NVR1016H wyposażono w złącze zasilające, Audio In, Audio Out, VGA, HDMI, port Ethernet RJ45 10/100 Mb/s oraz dwa porty USB, które pozwalają na podłączenie myszki, klawiatury lub zewnętrznego dysku twardego.

Rejestrator NVR1016H uzupełnia system do monitoringu od TP-Link, w skład którego wchodzą wewnętrzne kamery typu turret (np. VIGI  C400HP) oraz zewnętrzne urządzenia typu bullet (np. VIGI C300HP), ale  – co ważne – jest  także w pełni zgodny ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje z kamerami różnych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu.

VIGI NVR1016H pozwala na monitorowanie zdalne P2P, dzięki chmurze TP-Link ID i mobilnej aplikacji VIGI dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Rejestrator VIGI objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta. Zakup urządzenia to wydatek ok. 490 zł. Koszt jednej kamery VIGI C300HP to ok. 180 zł, natomiast C400HP – ok. 150zł. Tak wyceniony system do monitoringu CCTV stanowi niezwykle atrakcyjną alternatywę dla dużo droższych urządzeń, oferując przy tym wiele efektywnych rozwiązań i wysoką jakość.

Szczegółowe informacje na temat VIGI NVR10016H, VIGI C300HP, VIGI C400HP oraz dostępne są na stronie internetowej.

***

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami
dla inteligentnego domu.