Gospodarze eventu nawiązali współpracę z inicjatywy Aleksandra Przetakiewicza, prezesa marek La Mania i La Mania Home. Wybór miejsca, w którym zaplanowano premierę nowych linii wielkoformatowych gresów, był oczywisty. Marka Maxfliz jest głównym i wieloletnim partnerem Grupy Cerrad oraz producentów z Włoch i Hiszpanii, wyznaczających dynamikę rozwoju w świecie designu, a Salon Maxfliz Warszawa to najmłodszy, najbardziej dynamiczny i otwarty na wprowadzanie odważnych zmian salon Spółki, obecnej w kilku największych miastach w Polsce. W wyniku wspólnych działań powstały cztery wyjątkowe kolekcje, inspirowane pięknem otaczającego świata i stylem zachwycających miejsc – Mediolanu, Nowego Jorku, Brazylii, Maroko oraz greckiej wyspy Thassos. Cerrad x La Mania Home to cztery unikatowe kolekcje płytek gresowych, oferowanych w kilku formatach, wariantach kolorystycznych i o różnych powierzchniach. Wśród nich dostępne są slaby (w wymiarze 120 x 280 cm i grubości 6 mm) o autorskim wzornictwie oraz unikatowym wykończeniu powierzchni – lappato silky cristal.

 „Wnętrza, tak jak moda, wyrażają charakter człowieka, budzą emocje i inspirują do działania. Wnętrzem domu, jego energią możemy zmienić nasze życie na lepsze” – mówiła w Maxfliz, salonie wyposażenia wnętrz premium, Joanna Przetakiewicz – ambasadorka projektu i założycielka La Mania oraz La Mania Home. Po wystąpieniu Patrycji Wolniewicz, dyrektor Maxfliz Warszawa, Filipa Cegłowskiego, reprezentującego markę Cerrad oraz Joanny Przetakiewicz i Aleksandra Przetakiewicza, z zarządu marek La Mania i La Mania Home, goście udali się do pierwszej destynacji, inspirowanej Mediolanem – stolicą światowej mody i wzornictwa. Tam mieli okazję posmakować najlepszych włoskich przysmaków oraz cieszyć się widokiem kolekcji Ceppo Nuovo, w towarzystwie skutera Vespa, ikony włoskiego stylu.

Następnie goście zostali zaproszeni do wspólnego odkrywania Maroko, wibrującego w przestrzeni Maxfliz tysiącem kolorów, smaków i zapachów, tworzonych przez senselierkę Martę Siembab. O orientalny klimat i soczystą zieleń, przypominającą ogrody w Marakeszu, zadbała Flora Point, a goście mogli zrelaksować się i puścić dymka z shishy, siedząc na wygodnych poduchach i podziwiając kolekcję Marmo Thassos i Marmo Morocco.

Kolejną, perfekcyjnie zaaranżowaną w salonie Max Fliz destynacją okazało się amerykańskie Big Apple. To właśnie tu, w nowojorskim tyglu, mówi się wszystkimi językami designu. Industrialny klimat miasta znalazł swoje odzwierciedlenie w kolekcji płytek gresowych Modern Concrete. W specjalnie zaaranżowanej scenerii Pop Street Art- Out of Mind, gościły dzieła, które na co dzień można zobaczyć zarówno w galeriach sztuki, jak i w przestrzeni publicznej. Niezależni młodzi twórcy pokazali na nich dominujące zjawiska zachodzące w popkulturze. Artystyczne ekspresje wywoływały dużo emocji, prowokując gości do dyskusji o kondycji współczesnej sztuki.

Wspólną wyprawę kończyła roztańczona, zewnętrzna strefa Rio de Janeiro. Gorące rytmy i egzotyczna scenografia zachwyciły wszystkich gości, zapraszając do zabawy i świętowania z gospodarzami wieczoru. Tak, jak Brazylię można odkrywać całymi latami, tak inspirowana nią kolekcja gresów Brazilian Quartzite, wnosi do wnętrz możliwość kreowania wyjątkowych przestrzeni. To, który z wzorów Brazilian Quartzite, Marmo Morroco & Thassos, Modern Concrete i Ceppo Nuovo, najlepiej wpasuje się w świat naszego wnętrza, zależy tylko od wyobraźni. Wszystkie, zachwycające różnorodnością kolekcje, dostępne są już w sieci salonów Maxfliz w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Znajdziemy tu kompleksową ofertę architektury mieszkaniowej z szerokim wyborem w wielu wariantach wykończeniowych

Autorem strefy Cerrad x La Mania Home w Maxfliz, jest Piotr Łucyan, właściciel pracowni ArtUp Interiors, specjalizującej się w projektowaniu przestrzeni prywatnych, apartamentów i rezydencji.

Więcej na: maxfliz.pl