Laminat HPL Duropal SolidColor XTreme i designerska kolekcja trzech wyjątkowych dekorów – F73034 Reed Niebieski, F73051 Texwood Biały i F76069 Pepitka Szara, znalazły się tym samym w zaszczytnym gronie 114 najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku.
Laureatów „Dobrego Wzoru” poznamy 26 października. A dzień później – 27 października otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, na której będzie można podziwiać wszystkie nagrodzone propozycje. Ekspozycja będąca największą wystawą designu w Polsce, czynna będzie od wtorku do niedzieli do 3 grudnia w siedzibie IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wstęp wolny.

Mat absolutny nawet na krawędziach
Czym wyróżniają się rozwiązania Pfleiderer? I na co swoją uwagę zwrócili eksperci IWP? Laminat Duropal SolidColor XTreme urzeka absolutnie matową, antyrefleksyjną powierzchnią. Ciepły i „miękki” w wyrazie wręcz zachęca do dotknięcia. I to na całej powierzchni mebla, czy zabudowy – nawet na kantach, gdyż idealne dopasowanie barwy rdzenia w Duropal SolidColor XTreme pozwoliło uzyskać monochromatyczny design bez widocznych krawędzi i szczelin. Ponadto rozwiązanie to zapewnia szereg walorów funkcjonalnych. Jest bardzo wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i zapewnia wyjątkową odporność na tłuste plamy i ślady palców (właściwość Anti-Finger-Print).

Trzy dekory ze świata Pink House
Z kolei Designerska Kolekcja Pfleiderer to udane połączenie fantazji, rzemieślniczego kunsztu wykonania i najwyższej jakości. Te trzy nietuzinkowe dekory z pewnością zdobędą uznanie wszystkich, którzy szukają nowych, oryginalnych rozwiązań.
Texwood Biały (F73051) to mariaż rysunku drewna i tekstyliów – klasyki i fantazji. Plankowanie paskowe z nacięciami na słojach, w połączeniu z drobną strukturą siatkową pozwoliło uzyskać efekt nietuzinkowy i niebanalny. Umiarkowana gra kolorów i wysoka precyzja okazała się receptą na frapującą elegancję.
Charakterystyczne tło dekoru Reed Niebieski (F73034) z przypadkowo rozkładającą się intensywnością kolorów to propozycja dla odważnych. Wyraźny kontrast między tłem a liniami rys, podkreślony tu został dodatkowo wyrazistą graficzną strukturą, której nie łagodzi nawet delikatne pastelowe wybarwienie.
Z kolei Pepitka Szara (F76069) to klasyczny tekstylny wzór połączony z oryginalną strukturą siatkową. Klasyczny i surowy zarazem idealnie odnajdzie się na frontach mebli i zabudowach w domach i obiektach użyteczności publicznej.

Docenić najlepszych
Głównym celem organizowanego od 1993 roku przez IWP konkursu „Dobry Wzór”, jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. Nagrody główne DOBRY WZÓR 2017 przyznawane są w dziewięciu kategoriach: (Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria).