Okapy sufitowe Black oraz Compact z serii Pure’line to produkty klasy Premium Innovation marki NOVY – światowego eksperta w dziedzinie wentylacji kuchennej. Szczególnie docenianej przez wszystkich, którym zależy na zaawansowanej technologii i skuteczności pochłaniania oparów powstałych podczas gotowania przy jednocześnie cichej pracy oraz dyskretnym designie. Pure’line nadają się do wbudowania nad płytą grzejną w suficie. Świetnie sprawdzą się także nad wyspą, jak i pod szafką czy w zabudowie kominowej. Dzięki swojej konstrukcji, po zamontowaniu na równi z sufitem są niemal niewidoczne. Ta cecha sprawia, że nic nam nie ogranicza pola widzenia, nie zabiera przestrzeni nad kuchenką oraz umożliwia nieograniczoną swobodę aranżacji wnętrza.

Po wprowadzeniu do serii Pure’line modelu Black mamy aktualnie do wyboru okapy w kolorach białym, czarnym oraz w wykończeniu stalą nierdzewną. Natomiast pojawienie się we wrześniu 2017 r. wersji kompaktowej (wysokość okapu Pure’line Compact wraz z silnikiem nie przekracza 20 cm) umożliwia jego swobodny montaż niemal do każdej powierzchni.

Jedną z cech szczególnych okapów Pure’line jest możliwość obrotu silnika o 90° we wszystkich kierunkach, a nawet zamontowanie go w innym pomieszczeniu. Opcjonalnie są one wyposażone także w technologię recyrkulacji. Filtr przeciwtłuszczowy absorbuje cząsteczki tłuszczu, zaś filtr węglowy typu monoblock neutralizuje wszystkie zapachy, a następnie odprowadza oczyszczone powietrze z powrotem do kuchni. To sprawia, że okapy Pure’line są idealne także w przypadku pomieszczeń, w których odprowadzenie oparów jest niemożliwe oraz w domach energooszczędnych. Pochłaniacze Pure’line mają wbudowane oświetlenie LED z możliwością regulacji natężenia światła (oprócz modelu Pure’line w kolorze białym). Istnieje także możliwość wyboru ciepłej lub zimnej barwy oświetlenia. Serię wyposażono w pilot zdalnego sterowania oraz umożliwiono zintegrowanie z panelem sterowania płyty indukcyjnej Novy InTouch.

Produkty Premium Innovation to nie tylko połączenie rezultatów najnowszych badań, innowacyjnej technologii i wyjątkowego wzornictwa. Są one także odzwierciedleniem wartości wyznawanych przez NOVY – eksperta w zakresie wentylacji kuchennej. Firma ta przywiązuje ogromną wagę do jakości, a cicha praca okapu stanowi jeden z jej priorytetów. Intuicyjne i proste użytkowanie to dewiza NOVY, dlatego jej produkty wyróżniają także opcje upraszczające obsługę. Zalicza się do nich technologię InTouch, w której sterowanie okapem zostało zintegrowane w płycie grzejnej. Dzięki zastosowaniu opcji Auto-Stop okap automatycznie wyłącza się po 3 godzinach pracy, a wskaźnik sygnalizujący konieczność czyszczenia filtra przeciwtłuszczowego i recyrkulacyjnego dodatkowo ułatwia użytkowanie. Okapy Premium Innovation NOVY posiadają ponadto wskaźniki 3 prędkości oraz intensywnej pracy, a także funkcję maksymalnej wentylacji przez 10 minut po wyłączeniu okapu. Do tej klasy zaliczane są także takie modele, jak ONE, MOOD oraz CLOUD. Wraz z nowymi produktami z serii Pure’line NOVY wprowadziło także nowy, zaktualizowany katalog produktów klasy Premium Innovation. Można go pobrać ze strony wyłącznego dystrybutora tej marki na Polskę: www.comitor.pl.