Marka Primark wprowadza na rynek nową kolekcję kosmetyków do pielęgnacji skóry, zawierającą składniki certyfikowane przez Fairtrade, pokazując tym samym wspólne wartości dla Fairtrade i Primark – oferowanie bardziej przystępnych cenowo, zrównoważonych produktów, przy jednoczesnym wspieraniu poprawy warunków życia pracowników wytwarzających produkty marki.

W skład nowej kolekcji Wellness wchodzą masło do ciała, olejek do kąpieli, krem do twarzy, balsam oczyszczający, multi balsam i krem do rąk. Produkty te zostały wyprodukowane z użyciem masła shea i oliwy z oliwek z certyfikatem Fairtrade. Nowy asortyment w atrakcyjnych cenach od 15 do 25 złotych będzie dostępny w wybranych sklepach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych od lipca.

Każdy produkt z tej serii będzie certyfikowany znakiem FAIRTRADE, który oznacza lepsze warunki pracy dla rolników i pracowników zaangażowanych w produkcję. Współpraca z Fairtrade jest kolejnym krokiem wspierającym ambicje Primark, aby tworzyć bardziej zrównoważone produkty, na które każdy może sobie pozwolić, zmniejszyć swój wpływ na planetę i poprawić warunki życia pracowników poprzez inicjatywę Primark Cares.