Kolekcja dzieł włoskiego pop-artu na jedynej wystawie
w Polsce. Już za kilka dni!

Organizator wystawy BFF Banking Group zaprasza na wystawę „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”. Około 50 dzieł włoskiego pop-artu będzie można oglądać już od 27 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystawa potrwa do końca października.

„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” to projekt promujący włoską sztukę współczesną. Dzieła zaprezentowane na warszawskiej wystawie pochodzą z prywatnej kolekcji sztuki współczesnej Fundacji Farmafactoring. Fundacja założona została  w 2004 roku przez BFF, a jej celem jest promowanie działalności badawczej oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych.

 

Wystawa dedykowana jest wszystkim – dorosłym, nastolatkom, a także dzieciom. Wstęp na nią jest wolny, więc każdy może czuć się zaproszony. Przez ponad miesiąc można będzie obcować
z dziełami czołowych artystów z Italii, tworzących w nurcie pop-artu. Valerio Adami, Franco Angeli, Enrico Baj, Lucio Del Pezzo, Gianfranco Pardi, Mario Schifano i Emilio Tadini to artyści, których prace niosą ze sobą różny bagaż historyczny i kulturowy, i których cechuje silne pragnienie innowacji, odkrycia, zrozumienia. Eksponowane dzieła charakteryzuje wyjątkowa różnorodność zarówno w obszarze wykorzystanych technik: akryl, pastele, marker, ołówek, kolaż, jak
i zastosowanych materiałów: płótno, papier, tkanina, drewno. Obrazy, które pokazane zostaną
w Polsce zostały starannie wybrane z kolekcji około 250 dzieł, z okresu powojennego do początku XXI wieku. BFF gromadzi te zbiory od lat 80 na stałe eksponuje je w swoich biurach w Mediolanie
i Rzymie.

 

Ideą projektu „ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art” jest pokazanie sztuki jako czynnika rozwoju, narzędzia prowadzenia dialogu międzykulturowego, do zachęcania do wdrażania innowacyjnych pomysłów oraz do ich wymiany.

 

Kawalec Krzysztof, Prezes BFF Banking w Polsce: „Cieszymy się, że możemy przybliżyć Polakom włoską kulturę i sztukę. Ta wystawa daje nam możliwość do opowiedzenia historii Grupy BFF oraz pokazania jej wartości nie tylko z perspektywy konkretnych liczb, ale także chęci do dzielenia się zasobami kulturowymi z pracownikami i mieszkańcami krajów, w których działamy.”

 

Europejska trasa znajdzie swój finał w „Casa BFF” – nowej siedzibie Grupy w Mediolanie, gdzie ma powstać dedykowane muzeum, eksponujące na stałe prace tych wybitnych twórców.

 

„ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art”  Pałacu Kultury i Nauki, Sala Kisielewskiego (wejście od ulicy Marszałkowskiej).

 

Wystawa otwarta będzie od 27 września do 26 października 2022 roku. Wstęp wolny.

Więcej informacji: www.art-factor.eu