KIDS&Co. – ogólnopolski operator przedszkoli komercyjnych, przybiurowcowych i firmowych uruchamia drugą placówkę w popularnym centrum biznesowo usługowym w Gdańsku Oliwie.  Placówka edukacyjna w kompleksie Alchemia II zostanie otwarta już 1 września.  Przygotowano w niej miejsca dla blisko 70 dzieci.

Przedszkole i żłobek w gdańskim centrum Alchemia II to druga placówka sieci KIDS&Co.
w województwie pomorskim. Dwujęzyczne przedszkole znajduje się w biurowcu Neon, będącym inwestycją firmy Torus. Placówka jest efektem współpracy dewelopera i operatora. Przedszkole przeznaczone jest dla blisko 70 dzieci już od drugiego roku życia. Inwestor zapewnia również dostęp do komfortowego placu zabaw, który zlokalizowany jest nieopodal placówki – na ogrodzonej i bezpiecznej przestrzeni.

Przedszkole na wyciągnięcie ręki

Przedszkole KIDS&Co. w gdańskiej Alchemii II cały czas prowadzi zapisy. Do placówki swoje dzieci mogą zgłaszać rodzice pracujący w kompleksie biurowym bądź osoby prywatne, nie związane z obiektem przy Grunwaldzkiej.

Organizacja codzienności wokół miejsca zamieszkania i pracy jest bardzo istotna, dlatego nasze przedszkola znajdują się w okolicy osiedli, firm, a nawet bezpośrednio w biurowcach. Rozwijamy się w lokalizacjach, które zapewniają bliskość kompleksowej infrastruktury. Dzięki temu rodzice mają możliwość załatwienia wielu spraw – zarówno w kontekście prywatnym, jak i zawodowym – dosłownie w jednym miejscu – wyjaśnia Karina Trafna, prezes sieci KIDS&Co.

Uruchomienie drugiej placówki w tej lokalizacji to odpowiedź na duże zainteresowanie rodziców. Już od chwili otwarcia pierwszego przedszkola otrzymaliśmy dużo zgłoszeń od osób z niedalekich kompleksów mieszkalnych, jak i pracowników centrum biznesowego Alchemia. To pokazuje, że bliskość placówki, zarówno od domu, jak i biura, znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. I co ważniejsze – daje rodzicom poczcie komfortu psychicznego. Warto też pamiętać, że na przykład pracodawca może dofinansować czesne w przedszkolu dla dziecka pracownika, a to z kolei świetny argument rekrutacyjny – dodaje.

Unikalność wszystkich przedszkoli i żłobków KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej opartym na elementach planu Daltońskiego.

KIDS&Co. z kolejnymi placówkami

Przedszkole z gdańskiej Alchemii II to kolejna placówka operatora KIDS&Co. w Polsce. Obecnie w kraju znajduje się 19 przedszkoli i żłobków sieci zarówno komercyjnych,  przybiurowcowych, jak i firmowych. Placówki firmowe tworzone są ekskluzywnie dla pracowników danego przedsięborstwa i współfinansowane przez pracodawcę, tak aby z przedszkola mógł skorzystać każdy pracownik niezależnie od jego uposażenia. Z takiego rozwiązania skorzystały m.in. Fabryki Mebli „FORTE” w Suwałkach i Ostrowi Mazowieckiej oraz Infosys w Łodzi. Placówki przybiurowcowe powstają przy kompleksach biurowych i ich odbiorcami są przede wszystkim pracownicy tych biur, często wspierani przez pracodawców, dofinansowujących im tą usługę.

Gdańska placówka to drugie przedszkole otwarte przez KIDS&Co. w województwie pomorskim. Z ofertą sieci można zapoznać się podczas regularnie organizowanych Dni Otwartych lub indywidualnych spotkań z dyrektorem przedszkola. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Chcesz zapisać dziecko do przedszkola lub żłobka? — dwujęzyczne przedszkola KIDS&Co. (kids-co.pl).

We wrześniu KIDS&Co. otworzy również nowe placówki w innych częściach Polski, między innymi w Krakowie (Quattro Business Park) oraz w Warszawie (Elektrownia Powiśle).