• Najnowsze wydanie limitowanej edycji ginu prosto z Gabinetu Osobliwości, opracowane przez panią Lesley Gracie, Master Destiller marki Hendrick’s, nosi nazwę NEPTUNIA i gwarantuje rozkoszne wrażenia zmysłowe inspirowane morzem.
  • HENDRICK’S NEPTUNIA jest edycją limitowaną, w związku z czym będzie dostępna w sklepach i barach jedynie przez bardzo ograniczony okres czasu.
  • Hendrick’s nawiązał współpracę z Project Seagrass, organizacją charytatywną zajmującą się ochroną ekosystemów trawy morskiej, aby wesprzeć bioróżnorodność wodną

Gabinet Osobliwości pani Lesley Gracie powstał w 2019 r. To szczególne miejsce, w którym sama Lesley eksperymentuje i tworzy innowacyjne odmiany ginu. HENDRICK’S. NEPTUNIA to nowe, rozkosznie odświeżające limitowane wydanie prosto z Gabinetu Osobliwości pani Lesley Gracie, które oddaje czarującą magię morza zawartą w ginie.

 

Ta niekonwencjonalna, intrygująca oda do morza emanuje z ciekawskiego umysłu Master Destiller marki – pani Lesley Gracie i wykorzystuje tajemniczą mieszankę orzeźwiających szkockich roślin przybrzeżnych, aby wyrazić magię morza w płynnej postaci, tworząc bogatą w zmysłowe doznania historię. Opierająca się na klasycznym okrągłym smaku Hendrick’s Gin, NEPTUNIA dodaje kolejną falę z kuszącą nutą głęboko orzeźwiających szkockich roślin przybrzeżnych i łączy gładkie, jasne cytrusowe wykończenie z cudownie odległą morską bryzą.

 

Hendrick’s NEPTUNIA wypłynęła na półki najbardziej nadzwyczajnych sklepów i barów na całym świecie w marcu 2022 roku, a w Polsce jest dostępna od połowy czerwca m.in. w sklepie kultowealkohole.pl. Niestety nie zostanie w dystrybucji na długo. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Gabinetu Osobliwości pani Lesley Gracie, NEPTUNIA wywoła fale zaciekawienia podczas premiery, wzbudzając zainteresowanie konsumentów i celując w ich skłonność do eksperymentowania. Jednak edycja limitowana to edycja limitowana i gdy znika, znika na dobre, aby zrobić miejsce na kolejne, równie oryginalne i eksperymentalne propozycje pani Gracie.

 

​​Dzięki produktowi inspirowanemu magią morza, Hendrick’s pragnie rzucić światło na jedną z najmniej znanych, ale zarazem najciężej pracujących grup organizmów żyjących na dnie morza: trawy morskie. Ratowanie trawy morskiej jest jednoznaczne z ratowaniem naszych mórz! Łąki trawy morskiej tworzą jedne z najbardziej produktywnych ekosystemów na świecie, a mimo to wielu nawet nie wie o ich istnieniu. Łąki trawy morskiej nie tylko pochłaniają i magazynują węgiel, pomagając nam łagodzić skutki zmian klimatycznych, ale także zapewniają schronienie i pożywienie niezwykle zróżnicowanej społeczności zwierząt, od małych bezkręgowców po duże ryby, kraby, żółwie, ssaki morskie i ptaki.

 

Uwidaczniając to, co niewidzialne, Hendrick’s NEPTUNIA Gin podniesie świadomość i zapewni fundusze na wspieranie łąk trawy morskiej i ich kluczowej roli w dostarczaniu pożywienia i siedlisk dla tysięcy gatunków morskich i tych, które na nich polegają, za pośrednictwem partnera charytatywnego akcji, jakim jest Project Seagrass.

 

Hendrick’s NEPTUNIA przekazuje darowizny na rzecz projektu Seagrass i pokrywa podstawowe koszty, które pozwolą organizacji na zrównoważoną działalność w celu przywrócenia i ochrony łąk trawy morskiej oraz bioróżnorodności morskiej na całym świecie. Ponadto Hendrick’s finansuje nowe projekty, takie jak ukierunkowane badania trawy morskiej na zachodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie znajduje się Hendrick’s Gin Palace, które odblokują możliwość prac renowacyjnych w tym regionie.

 

Stworzony w Hendrick’s Gin Palace na surowym wybrzeżu Ayrshire w południowo-zachodniej Szkocji, Hendrick’s NEPTUNIA Gin został zainspirowany czarującą melodią fal, które witają panią Gracie zawsze, gdy spaceruje po lokalnych plażach. Wykorzystując swoje doświadczenie w chemii, skłonność do eksperymentowania i fascynację tym, jak różne rośliny mogą łączyć się w celu stworzenia fascynujących smaków, pani Gracie uchwyciła ożywcze magiczne uczucie przebywania nad morzem i zabutelkowała je w ginie.

 

Wykorzystując zaczarowaną melodię fal jako inspirację dla tego najnowszego produktu Gabinetu Osobliwości, pani Gracie powiedziała: „Uważam, że słuchanie dźwięku fal rozbijających się o brzeg jest naprawdę terapeutyczne. Patrzenie na horyzont i odczuwanie wiatru we włosach oraz słonej morskiej bryzy na twarzy to po prostu wspaniałe uczucie – jest tak uwalniające, orzeźwiające i uspokajające jednocześnie. Co weekend chodzę po plaży w Girvan z moim psem, słucham szumu fal i wdycham ten szczególny zapach, który można znaleźć na każdej plaży, bez względu na to, gdzie się znajdujesz.”

 

„Większość mojej twórczości opiera się na wspomnieniach – bawię się roślinami i łączę je, aby odtworzyć określone doznania. NEPTUNIA jest dla mnie tym wyzwalającym uczuciem morza zabutelkowanego w ginie. Posiada ten charakterystyczny świeży charakter dzięki wykorzystaniu nadmorskich ziół, głębię smaku z morskich roślin botanicznych i bezbłędnie czyste, jasne, cytrusowe wykończenie, które unosi i rozjaśnia je w okrągły, orzeźwiający sposób, charakterystyczny dla marki Hendrick’s.

 

Ally Martin, globalny ambasador marki Hendrick’s, dodaje: „W DNA Hendrick’sa jest bycie niezwykłym, więc być może nie jest całkowicie zaskakujące, że Hendrick’s przyjmuje osobliwe podejście do płynnych innowacji. Lesley nieustannie przesuwa granice, aby tworzyć intrygujące nowości, które sprawiają, że jej alkohole są przepysznie inne. Ludzi urzekają bardzo osobiste historie, które Lesley opowiada przez swoje płynne kompozycje, a ona wciąga ich raz za razem nie prostymi, bezpośrednimi smakowymi doznaniami, ale tworząc bogate w zmysły światy za pomocą swoich ginów, które przenoszą pijących je w inne czasy i miejsca. Dzięki NEPTUNII Lesley uchwyciła magię morza w ginie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie eksperymentują z tym najnowszym produktem i historiami, które z nim zaserwują”.

 

Zgarnij NEPTUNIĘ, póki możesz. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Gabinetu Osobliwości marki Hendrick’s, niezależnie od tego, jak dobrze zostaną przyjęte, wkrótce ustąpią miejsca kolejnym intrygującym nowościom, opartym na innych osobistych wspomnieniach zmysłowych pani Lesley Gracie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.hendricksgin.com