Hiszpańska aplikacja Glovo dołączyła do największego na świecie wyzwania technologicznego Extreme Tech Challenge i organizuje regionalną edycję wydarzenia w ramach Samsung Challenge. Glovo XTC skierowane jest do start-upów z Europy i Azji i połączy młodych przedsiębiorców z inwestorami i liderami branży. Zwycięzcy będą reprezentować region w międzynarodowych finałach XTC. To ostatni moment na zgłoszenie do konkursu.

Extreme Tech Challenge (XTC), to międzynarodowy konkurs dla start-upów. Wyłania te firmy, które w codziennej pracy wykorzystują nowe technologie do ulepszania świata. Wyzwanie Samsung Challenge, które stanowi część konkursu, jest inspirowane słynnymi 17 celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG). Łączy innowatorów z siecią inwestorów, korporacji i mentorów, by pomóc im zdobyć kapitał, rozpocząć współpracę na większą skalę i rozwijać swoje start-upy. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2021, zatem to już ostatnie dni na to, by wziąć udział w światowej rangi wydarzeniu

W  tegorocznej edycji konkursu Glovo zostało regionalnym ambasadorem XTC Samsung Challenge w regionie Azji i Europy, w krajach gdzie operuje. Barceloński startup organizuje wirtualne wydarzenie Glovo XTC, podczas którego innowacyjne firmy rynku azjatyckiego i europejskiego będą miały szansę zaprezentować się i pokazać, jak wiele możliwości stwarza łączenie sektora technologicznego na poziomie międzynarodowym. Glovo wyłoni maksymalnie trzech finalistów, którzy wezmą udział w bootcampie zaplanowanym na maj 2021 roku oraz w międzynarodowych finałach w czerwcu 2021 roku.

Startupy zgłaszane do konkursu w ramach Extreme Tech Challenge, muszą oferować produkty lub usługi oparte na innowacyjnych technologiach. Możliwe jest również wykorzystanie istniejących technologii w najnowocześniejszych aplikacjach, których dotychczas nie rozwijano. Kluczem do sukcesu jest pomysłowość i kreatywność.

Więcej informacji na stronie https://glovoxtchallenge.com/

________
O Glovo

Założona w Barcelonie firma działa w ponad 650 miastach w 22 krajach w regionie EEMEA, LATAM i Afryce Subsaharyjskiej. Glovo ma ponad 2,5 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie, 50 000 aktywnych kurierów i ponad 50 000 stowarzyszonych partnerów na całym świecie.

Aplikacja pojawiła się w Polsce w lipcu 2019 roku przejmując PizzaPortal. Już teraz z usługi można skorzystać w 33 miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Katowice, Sopot, Lublin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Białystok, Rzeszów, Olsztyn, Opole, Płock, Gliwice, Sosnowiec, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Częstochowa, Bielsko-Biała, Rybnik, Kielce, Bytom, Tychy, Radom, Dąbrowa Górnicza, Zielona Góra, Koszalin.

Więcej informacji na stronie: http://about.glovoapp.com/en/