Producent okien i drzwi w klasie premium – firma AWILUX – od wielu lat podejmuje działania zmniejszające zanieczyszczenie środowiska. Rozwiązania AWILUX produkowane są z dbałością o jakość i zadowolenie konsumenta oraz troskę o środowisko.

Coraz bardziej odczuwamy zmiany klimatu, dlatego też musimy zadbać o nasze otoczenie już teraz i nie tylko w domu, ale też w firmie. Od naszego codziennego zachowania zależy jakość środowiska, która z kolei wpływa bezpośrednio na nasze życie, a także na losy planety. Postawa proekologiczna to nie tylko moda, która za chwilę przeminie, ale też postawa nastawiona na konkretne zmiany, motywowana autentyczną troską o naturę. W naszej działalności stawiamy na takie rozwiązania, które zapewnią najwyższą jakość naszych produktów, przy maksymalnym ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko – mówi Agnieszka Pruchniewicz, Marketing Manager w firmie AWILUX.

Ekologia na pierwszym miejscu!

Leszczyński producent stolarki w klasie premium dostrzega konieczność dbania o środowisko, co wpływa na podejmowanie kroków, mających na celu zminimalizowanie negatywnych skutków produkcji. Proekologiczne działania mają charakter wielotorowy.

Na produkcji wprowadzono system optymalizacji profili tak, aby odpad produkcyjny był jak najmniejszy, co również przekłada się na obniżenie kosztów zlecenia, a zamontowana na dachu hal produkcyjnych instalacja fotowoltaiczna pokrywa ponad połowę całkowitego zapotrzebowania na prąd. W planach jest dalsza rozbudowa paneli, aby w pełni wykorzystać moc promieni słonecznych.

Przyjazne środowisku działania stanowią stały element zarówno produkcji, jak i funkcjonowania strefy biurowej AWILUX. Prowadzona pełna segregacja odpadów produkcyjnych umożliwia ich bezpieczne składowanie, a następnie przekazanie do recyklingu, czy też utylizacji w specjalistycznych zakładach zewnętrznych, co ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W 2021 roku dzięki proekologicznemu podejściu AWILUX zmniejszył ilość wytwarzanego dwutlenku węgla o 506 ton. Natomiast w biurach prowadzona jest segregacja odpadów, dodatkowo ograniczono zużycie papieru, przez wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Na terenie zakładu utworzono także stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Eko-plany na kolejny okres

Zeszłoroczne proekologiczne działania AWILUX zakończyły się przekazaniem łącznie 253 ton odpadów produkcyjnych do recyklingu. Jakie kroki w kierunku ochrony środowiska podejmie AWILUX w kolejnych miesiącach?

– Z pewnością zamierzamy utrzymać dotychczasowe działania, zwłaszcza w zakresie recyklingu materiałów z PVC – mówi Agnieszka Pruchniewicz z firmy AWILUX. – Na ochronę środowiska działamy też pośrednio, poprzez oferowanie naszym klientom okien i drzwi o podwyższonej termoizolacyjności, co pozwala na znaczne ograniczenie zużycia energii cieplnej.

Branża stolarki otworowej od lat rozwija się, dbając przy tym o ekologię. Segregacja odpadów produkcyjnych oraz późniejszy ich recykling zmniejszają zanieczyszczenie środowiska, a wykorzystywanie i promowanie energooszczędnych rozwiązań chroni  środowisko.