Klasyczna biel, czerwień, złoto, a może odważna zieleń? Kolor grzejników w domu czy biurze zależy dziś tylko od naszych indywidualnych upodobań. Barwy roku mogą być doskonałą inspiracją, ale jednocześnie kompromisem pomiędzy stylowym, wpisującym się w nasze gusta wnętrzem, a jego zgodnością z najnowszymi trendami. Co więcej, naprzeciw potrzebom klientów, którzy w kwestii wnętrz lubią być na czasie, wychodzą również producenci niezbędnych elementów wyposażenia. Są nie tylko funkcjonale, ale przede wszystkim dopełniają aranżację wnętrza. Wszystko za sprawą szerokiej palety kolorystycznej, w której możemy wybierać, szukając idealnego grzejnika do swojego domu.

– Aktualne trendy stawiają na design i oryginalność grzejników. Znane od lat formy ewoluują, powstają nowe, zaskakujące kształty, sprawiające, że grzejnik może być istotnym elementem wystroju wnętrza. Jego dotychczasowa funkcja sprowadzana do podstawowego i jedynie praktycznego przeznaczenia nie jest już jedynym kryterium przy wyborze produktu. Dziś patrzymy przede wszystkim na estetykę. We współczesnych mieszkaniach grzejniki nabierają designerskich form i koloru, co zdecydowanie dodaje temu elementowi charakteru bardzo wysublimowanej dekoracji. Można powiedzieć, że mamy czasy, w których grzejnik jest wręcz biżuterią mieszkania. Coraz częściej wybierane są zupełnie niestandardowe kolory, takie jak zielenie, czerwienie czy odcienie złota. Ze sporą sympatią klientów spotyka się zastosowanie tej samej farby na ścianie, jak i na grzejniku – opowiada Agata Mika, architekt wnętrz Decoroom.

Kolor miłości kolorem grzejnika?

Czerwień jest symbolem dobrej energii, miłości i witalności. Nic dziwnego, że przemycamy ją również do naszych wnętrz. Grzejnik w kolorze czerwonym ich nie zdominuje, ale nada odpowiedniej wyrazistości. Dobrym przykładem jest tu propozycja firmy Vasco – NIVA SOFT. Grzejnik ten ma całkowicie płaską płytę czołową, a jego boki są delikatnie zaokrąglone. Dzięki temu, powieszony na płaskiej ścianie o tym samym kolorze może płynnie wtopić się w tło.

Zielono mi!

Grzejnik w nietypowym, odważnym kolorze potrafi ożywić nawet najbardziej neutralne wnętrze. Niebieski czy zielony idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka czy salonie, przełamując monotonie. Warto zwrócić uwagę na grzejnik Vasco – VERONICA, który nie tylko zdobi wnętrze, ale ma także imponującą moc grzewczą.

Złote, a skromne

Złoto nie musi wcale kojarzyć się z przepychem i płacowym klimatem. Ten ponadczasowy kolor jest niemal tak nieśmiertelny jak biel i czerń, może warto wprowadzić go także do wnętrza? Złoto w dodatkach do domu, drobnych detalach rządzi od dawna. Wybór złotego grzejnika nie jest jeszcze aż tak powszechny, ale coraz częstszy.  Taki kolor dobrze odnajdzie się w salonie czy kuchni, a nawet łazience. Odrobinę luksusu i elegancji można do wnętrza wprowadzić za pomocą grzejnika Vasco – CARRE. To model ułożony z kwadratowych rurek w regularną płaszczyznę, a zarazem jeden z najbardziej uniwersalnych grzejników dekoracyjnych. Świetnie komponuje się z wnętrzami minimalistycznymi, ale także stylowymi i nowoczesnymi.

Więcej to na: www.vasco.eu/pl