Cykl OKK! design powstał 10 lat temu w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na poszerzanie wiedzy osób zaangażowanych w tematy powiązane z architekturą i designem. Jego uczestnicy uzupełniają się w działaniach, dzieląc się energią, doświadczeniem i kontaktami, pomagają przełożyć wiedzę i kompetencje czołowych producentów wyposażenia wnętrz, na branżę architektoniczną.

„OKK! design jest dla mnie wydarzeniem szczególnym, zarówno pod względem wielowątkowości zagadnień związanych z designem i architekturą, jak również emocji towarzyszących każdemu z naszych eventów. W tym roku czułam wielką radość i odpowiedzialność – świętowaliśmy bowiem 19. edycję i dziesięciolecie powstania tej idei. Dla architektów i projektantów, którzy przyjeżdżają spotkać się z nami z całej Polski, OKK! design ma wiele znaczeń i wiąże się z fantastycznymi wspomnieniami. Miłośnicy wzornictwa kojarzą go natomiast z możliwością poszerzenia swej wiedzy o urządzaniu wnętrz i okazji do spotkania się z pierwszoplanowymi postaciami współczesnej sceny projektowej. Przez ostatnich 10 lat OKK! design stał się jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Teraz, po pandemicznej przerwie, chcieliśmy dać naszym gościom zastrzyk energii, kreując przestrzeń do merytorycznych dyskusji o wyzwaniach stojących przed architektami i producentami, a także planach na przyszłość. Jubileuszowy OKK! design pozwolił przyjrzeć się bliżej zmianom i tematom dotyczącym zrównoważonego rozwoju i gospodarce cyrkularnej. Chcieliśmy, by nasze urodziny były także wspólnym świętem przyjaciół agencji OKK! PR, która w tym roku również obchodzi swoje dziesięciolecie. 19. edycję OKK! design spędziliśmy w fantastycznym gronie, wzruszaliśmy się i śmieliśmy, bo architektoniczny manifest jednego z zaproszonych gości, prof. Jana Sikory rozbawił wielu z nas do łez. Dyskutowaliśmy, inspirowaliśmy się, wspominaliśmy i bliżej poznaliśmy nowe osoby i marki, które pojawiły się na MYSIEJ 3 po raz pierwszy” – mówi Olga Kisiel-Konopka, Dyrektor Zarządzający OKK! PR.

Gośćmi specjalnymi 19. edycji OKK! design byli m.in. Michał Piernikowski ( Łódź Design Festival), Dora Kuć i Karina Snuszka (studio architektoniczne Mood Works), prof. Jan Sikora (Sikora Wnętrza), arch. Aleksander Jankowski (JIO), Ewa Mierzejewska (kuratorka sztuki i ekspert „Dzień Dobry TVN”), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (Dobre Wnętrze, M jak mieszkanie, urządzamy.pl), Marcin Szczelina (Architecture Snob), Anna Grużewska (Czas na Wnętrze), Katarzyna Księżopolska (MAGAZIF), arch. Maria Miland (Art in Architecture festival), arch. wnętrz – Agnieszka Musiał – Ambasador Geberit  oraz Kolektywni.org (BORCAS, LOFT DECORA, MILONI, NOBONOBO i SWALLOW’S TAIL), arch. Jacek Tryc ( Tryc Wnętrza), arch. Jakub Krzysztofik – Prezes SARP Łódź, arch. Marta Sękulska-Wrońska – Prezes OW SARP (WXCA), arch. Jan Chwedczuk (Zarząd OW SARP) oraz arch. Magdalena Federowicz-Boule – Zarząd OW SARP (Tremend). Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka.

Kolejna 20. edycja OKK! design już niebawem.

Patroni medialni: Elle Decoration, LABEL, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Weranda, M jak mieszkanie, A&B, Architektura Muratora, Urządzamy.pl, MAGAZIF, WHITE MAD, Architekt Wnętrz, Archi Snob, viva dom, designdoc.pl