Grał w serialach M jak Miłość, Kryminalni, Kasia i Tomek i w Plebanii.
Policja wpadła na niego gdy poszukiwała innych osób rozpowszechniających pornografię dziecięcą. Powołany biegły szybko stwierdził, że materiały ukazują stosunki seksualne z osobami poniżej piętnastego roku życia… i ze zwierzętami. W piątek śledczy postawili mi zarzut. Grozi mu wyrok do ośmiu lat więzienia.

Zaskakujące jest to, że policja aresztowała Tomasz M. zimą 2007 roku, w ostatni piątek (2009!) śledczy postawili mu zarzut, a jeszcze w obecnym roku oskarżony miał możliwość zagrania lekarza w polsko-niemieckiej produkcji filmowej… „Błyskawiczne” działanie polskiego wymiaru sprawiedliwości…

Ciekawym jest też fakt, że w Plebanii grał epizodyczną rolę księdza katolickiego… Obserwując afery jakie w ostatnich latach wypłynęły, ciśnie mi się na usta złośliwe pytanie: czy aktor za bardzo wczuł się w rolę?

Uspokajamy! Nie chodzi o Tomasza Mandesa. Nieszczęśliwie on także grywał w wyżej podanych serialach i na niego spadły już gromy internautów. Zdjęcie, które zamieścił portal gazety wyborczej dobitnie świadczy, że chodzi o drugiego Tomasza M. Tomasz Mandes jest w porządku!