4 czerwca 2016 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala Polish Businesswomen Awards, którą w fenomenalny sposób poprowadzili Adam Adamonis z Klaudią Wiśniowską.

Prowadzący galę Adam Adamonis i Klaudia Wiśniowska

Gości powitały: profesor Danuta Hübner, pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej, Elżbieta Jeznach, redaktor naczelna magazynu „Businesswoman & life” oraz Aleksandra Czechowicz-Woźniak, wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Danuta Hübner, pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej,

Elżbieta Jeznach, redaktor naczelna magazynu „Businesswoman & life”

Uroczysta gala rozpoczęła się od występu tenora operowego Iwa Orłowskiego oraz wirtuozyjnej gry na skrzypcach w wykonaniu Agnes Violin.

Iwo Orłowski

Agnes Violin

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa kapituła w składzie:

Maria Rotkiel – psycholog, terapeuta poznawczo - behawioralny, specjalista public relations, doktorantka kulturoznawstwa, członek Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego

Sławek Muturi – założyciel Grupy MZURI, mającej w swoim portfelu kilka tysięcy nieruchomości, autor książek oraz bloga FRIDOMIA.PL na temat wolności finansowej poprzez inwestowanie w nieruchomości

Elżbieta Jeznach – redaktor naczelna magazynu „Businesswoman & life”, prezes Fundacji Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu, pomysłodawczyni charytatywnych kalendarzy gwiazd na rzecz SOS Wioski Dziecięce i Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”

Alina Strześniewska – dyrektor generalny i główny udziałowiec Radio Kolor. W 2013 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz wolnych mediów. Członkini Fundacji Liderek Biznesu, w ramach której jako mentor aktywnie wspiera inne kobiety w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej i rozwijaniu samoświadomości.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 57 kobiet, a 52 z nich otrzymało wyróżnienia oraz statuetki w poszczególnych kategoriach:

1. Kategoria „Wybitna Osobowość”

- prof. Danuta Hübner

- dr Alicja Węgorzewska

- Omenaa Mensah

Omenaa Mensah

2. Kategoria „Zdrowie”

- Lider naczyń do zdrowego gotowania na parze i smażenia bez tłuszczu – Philipiak Milano;

- Lider w kat. wolnoobrotowych wyciskarek do soków, małe AGD – KUVINGS, dystrybuowany przez firmę Domowe Sanatorium Jarosław Zimnoch;

- Lider w zastosowaniu naturalnych metod leczniczych – Patrycja Kaleta, Brand Manager sieci „Malinowe Hotele”;

- Charyzmatyczna osobowość – promotor zdrowia – Małgorzata Łukasiewicz, dyrektor regionalna DuoLife;

- Lider zdrowego stylu życiu – Anna Jagodzińska;

- Lider w kat. produktów prozdrowotnych i prourodowych – Ilona Majewska - producent preparatów kolagenowych i suplementów diety Noble Medica;

- Lider wśród dystrybutorów preparatów dla medycyny estetycznej  – Ewa Ludyga, która od wielu lat zarządza firmą Beauty Group;

- Lider wśród cateringów dietetycznych dla kobiet – Magdalena Kępczyńska, właścicielka marki FITEAT;

 

3. Kategoria „Moda”

- Wybitna projektantka, lider sukien wieczorowych – Sylwia Romaniuk;

- Lider w branży luksusowej biżuterii dla kobiet biznesu – Wiesława Gapińska, National Sales Manager w firmie biżuteryjnej PIERRE LANG;

- Charyzmatyczna Osobowość Branży Fashion– właścicielka marki bieliźniarskiej Alles - pani Alicja Wojciechowska;

- Luksusowe obuwie dla kobiet biznesu - HÖGL;

- Lider wśród galerii biżuterii dla kobiet biznesu - DESA BIŻUTERIA;

- Ekskluzywna marka w branży optycznej – SELVAGGIO;

- Projektantka Roku  – Elżbieta Bonder, twórczyni marki Lunia Bonder;

 

4. Kategoria „Finanse, prawo i podatki”

- Lider w doradztwie podatkowym – ACCO Accounting & Consulting Office, firma zarządzana z sukcesem przez panią Alicję Korbecką;

- Lider w branży innowacyjnych usług finansowych – marka ASSIDUUS INVESTMENT PARTNERS;

- Lider wśród Kancelarii Prawnych dla kobiet biznesu – Kancelaria Prawna Filipek i Kamiński;

- Lider wśród biur rachunkowych dla kobiet biznesu  – Beata CHROBAK, właścicielka Biura Rachunkowego DOKUM oraz kancelarii doradztwa podatkowego;

 

5. Kategoria „ Nieruchomości i budownictwo”

- Najlepsza Agencja Nieruchomości DLA BIZNESU – INDEPRO NIERUCHOMOŚCI;

- Sukces Startupu  – Klub Nieruchomości;

- Lider w branży budowlanej – ten tytuł przypadł Pani Joannie Michałowskiej, odpowiedzialnej za sprzedaż i marketing luksusowych domów i rezydencji na osiedlu Ventana w Walendowie;

 

6. Kategoria „ URODA”

- Lider w dystrybucji światowych technologii dla medycyny estetycznej  – Katarzyna Nadolna, Dyrektor Generalna ITP. S.A.;

- Lider w medycynie estetycznej – Barbara Parda - Głomska, - Lider wśród salonów fryzjerskich – Dorota Wodzińska  - właścicielka Dorothy Studio Fryzur i Kolorów;

- Najlepsza Klinika dla Kobiet Biznesu  - Klinika Piękna ESSENCE, nagrodę odebrała założycielka i właścicielka Kliniki Monika Zdziarska-Alicka;

- Bestseller roku w kat. Kosmetyki -  taki tytuł został przyznany innowacyjnemu urządzeniu elektronicznemu SKIN UP;

- Lider wśród kosmetyków naturalnych - marka kosmetyków VIANEK;

- Lider wśród perfumerii dla kobiet biznesu - perfumeria MON CREDO;

- Najlepsze Spa dla kobiet biznesu - HOTEL MANOR HOUSE SPA – PAŁAC ODROWĄŻÓW;

- Charyzmatyczna Osobowość branży Beauty - Krystyna Tarasiuk - założycielka i właścicielka prestiżowej sieci salonów piękności „MILORD” w Warszawie oraz założycielka i Prezes Społecznej Fundacji Bezpieczeństwa Obywateli „Twoje Bezpieczeństwo”;

 

7. Kategoria „Edukacja, Szkolenia i Coaching”

- Lider wśród wydawnictw książkowych dla kobiet biznesu - MT BIZNES; - Lider wśród programów MBA dla kobiet biznesu - taki tytuł został przyznany Francuskiemu Instytutowi Zarządzania; - Charyzmatyczna osobowość branży coachingowej - Magdalena Manuela Radke – prezes Zarządu 4 BRANDS GROUP, Certyfikowany Coach ICC, założycielka Fundacji Świat Należy do Ciebie; - Lider w kat. rozwoju projektów i potencjału przedsiębiorczości - Anna Flaga, dyrektor działu obsługi projektów w firmie Tax Care S.A. oraz Prezes Zarządu Fundacji Twojej Inicjatywy!; - Lider wśród coachów dla kobiet biznesu - Anna Wawrzyniak, właścicielka marki SUCCESSWAY, prezes i współwłaścicielce Firmy VOLUMENATI;

 

8. Kategoria „Podróże i Turystyka”

- Lider w organizacji wyjazdów nurkowych & adventure - Nautica Travel & Adventure; - Lider wśród butików podróżniczy dla kobiet biznesu - ASIA DREAM TRIPS;

 

9. Kategoria „Sukces Firmy”

- Lider wśród pakietów licencyjnych i franczyzowych dla kobiet  - Aleksandra Jabłońska, pomysłodawczyni i właścicielka między innymi takich marek jak: DEMIA – Instytut hedonistycznego odchudzania, NOW YOU – modelowanie sylwetki i spa, Wow Food Catering;

- Lider w kreowaniu przedsiębiorczości wśród kobiet -  Agnieszka Kühl, coach, międzynarodowy trener biznesowy w budowaniu strategii salonów kosmetycznych i SPA, pomysłodawca i założyciel spółki Kultura Kobiet;

- Lider w zakresie innowacyjnych rozwiązań marketingowych - Urszula Marchwiak - dyrektor ds. marketingu w Oticon Polska Sp. z o.o.;

- Lider w branży PR - taki tytuł został przyznany pani Joannie Gołębiewskiej - dyrektor zarządzającej i założycielce agencji PR Lensomai Communication, członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations;

- Lider w branży florystycznej - najstarsza w Warszawie kwiaciarnia pani Iwony Hys – Malinowskiej, mieszcząca się przy ul. Mokotowskiej 61 w Warszawie;

- Lider w organizacji oraz technicznej obsłudze eventów - BERM CREATIVE PRODUCTION GROUP;

- Lider w zarządzaniu czasem pracowników - to nagroda, która przypadła Pani Monice Smulewicz, pomysłodawczyni i współzałożycielce marki ePlanneR.pl;

- Lider w branży MLM - Danuta Bartczak - certyfikowany Forever Business Owner;

- Lider w kat. restauracji fine dining - taki tytuł został przyznany marce N31 Restaurant by Robert Sowa;

 

10. Dwie równorzędne, ekskluzywne statuetki „Nagroda Publiczności” otrzymują Panie:

- Alicja Korbecka – prezes Zarządu Acco Accounting & Consulting Office

- Magdalena Manuela Radke – prezes Zarządu 4 BRANDS GROUP, Certyfikowany Coach ICC, założycielka Fundacji Świat Należy do Ciebie

Statuetki wręczone laureatom zostały wykonane ręcznie w pracowni metaloplastyki i kowalstwa artystycznego pana Andrzeja Batorskiego. Statuetki zostały wykonane według niepowtarzalnego wzoru i są symbolem sukcesu oraz troski o dobro klientów i pracowników.

Statuetki i nagrody dla Lauretaów z ramienia magazynu „Businesswoman & life” wręczały: Monika Nogalska i Laura Janisiewicz.

Zwyciężczynie oprócz statuetek otrzymały: kosmetyki od marki VIANEK, kryształową paterę od marki HEFRA i zestaw suplementów diety DuoLife.

Atrakcją wieczoru były wspaniałe pokazy mody marek: TOVA - projektantki Katarzyny Janeckiej, Yuliya Babich, Quiosque - marki stworzonej dla kobiet, które chcą wyglądać pięknie i czuć się swobodnie w każdej chwili dnia, w pracy i poza nią oraz loteria wizytówkowa, podczas której można było wygrać: 7 dniowy pobyt dla 2 osób w 5* hotelu w Kerali w Indiach ufundowany przez ASIA DREAM TRIPS, obraz ufundowany przez malarza Krzysztofa Jarockiego, karty medyczne ufundowane przez ASSIDUUS Investment Partners. Buty do pokazów zapewniła marka HÖGL. Makijaż wykonali wizażyści z sieci perfumerii Mon Credo, o fryzury zadbali styliści z Dorothy Studio Fryzur i Kolorów. Biżuterię do pokazów mody zapewniła marka ekskluzywnej biżuterii PIERRE LANG oraz wyjątkowa DITTA ZIMMERMANN.  Dekorację sceny i bukiety kwiatów przygotowała Kwiaciarnia Iwony Hys-Malinowskiej.

Dla wszystkich gości gali otwarta była niezwykle interesująca ekspozycja Muzeum Sportu i Turystyki, mieszczącego się na II piętrze gmachu Centrum Olimpijskiego.  Galę Polish Businesswomen Awards spektakularnie zakończył występ skrzypaczki Agnes Violin.

 

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na bankiet przygotowany przez: Restaurację N31 by Robert Sowa, MIZU Sushi, FITEAT – Catering dietetyczny, degustacja wędlin odbyła się dzięki firmie JBB, firma SEMPRE zachęcała  do spróbowania gorących czekolad z owocami. Degustację wyśmienitych win przygotowały marki: CITY WINES oraz LA PASSION DU VIN. Goście degustowali przepyszny tort od Cukierni MERYK, wody „Malinowy Zdrój” i napoje „ARIZONA”. Goście świetnie się bawili dzięki możliwości korzystania z Fotobudki, w której zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.  O nagłośnienie i oświetlenie gali zadbała firma BERM CREATIVE PRODUCTION GROUP. „Blue Space - Twoja przestrzeń druku - Drukarnia cyfrowa 24” zapewniła materiały promocyjne oraz ściankę dla mediów. Firma Gastro Magic Service dostarczyła zastawę stołową.

Partnerami gali byli: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Gastro Magic Service, Hefra, Pierre Lang, NobleMedica, 4Brands, Acco Accounting & Consulting Office, Asia Dream Trips, CityWine, Assidus Investment Partners, Vianek, La Passion du Vin, Fundacja Węgielek, Selvaggio, Sempre, Malinowe Hotele, Sylwia Romaniuk, Kuvings, Yuliya Babich, Klinika Piękna ESSENCE, Salony Piękności Milord, Nautica, Dr Parda, Dorothy Studio Fryzur i Kolorów, HÖGL, Klub Nieruchomości, ePlanner.pl, Philipiak Milano, Succesway Anna Wawrzyniak, Kwiaciarnia Iwony Hys-Malinowskiej, Tova, MT Biznes, Galeria Jarocki-Art, Oticon, Now.you, Lensomai communication, N31 Restaurant by Robert Sowa, Manor House SPA Pałac Odrowążów, Barton Statuetki, Quiosque, Studio MG, Phil Pharma SL, ITP SA, Biomedical Company, Twoja Inicjatywa, Tax Care, Forever Danuta Bartczak Business Owner, Blue Space Twoja Przestrzeń Druku, Mizu, Beauty Group, Taras-balkon.pl, Lunia Bonder, Kultura Kobiet, Fit Eat Catering Dietetyczny, Indepro Nieruchomości, MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY, Fundacja ŚWIAT NALEŻY DO CIEBIE, Mon Credo, Desa Biżuteria, ALLES, DuoLife, Rent’n’rule, Ditta Zimmermann.