Młody wygląd, brak zmarszczek, wygładzona, napięta i jędrna skóra to dzisiejsze standardy piękna. Świat się zrobił bardzo tolerancyjny, dlatego coraz częściej widać pary z różnicą wieku. Kobieta, która jest z młodszym mężczyzną, jak w przypadku Madonny, lat 51, i Jesus, lat 22, musi starać się, aby dobrze wyglądać. Najlepszą metodą na opadające powieki jest właśnie botoks.


Ostatnio coraz popularniejsze są zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Czym tak naprawdę jest ta substancja, i ile nam tak naprawdę ujmuje lat?

Botoks, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Botoksu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek. Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu.Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy

Jednak czy naprawdę botoks jest taki bezpieczny?

Aktorka, Anjelica Huston nie mogła wytrzymać bólu, przez 4 dni po zabiegu miała straszliwe migreny. Anjelica jaki i Courtney Cox nie są zadowolone z zabiegu. Narzekają na na nienaturalną mimikę i wyglądu twarzy, który sprawia jakby była “zamrożona”

Owszem po botoksie wygląda się kilka lat młodziej, jednak twarz jest tak naciągnięta, że trudno wyrazić poprzez minę swoje emocje - gniew, śmiech czy strach.

Jednak istnieje całe duże grono celebrities, którzy są zachwyceni botoksem. Anna Popek, Tomasz Jacyków, Tori Spelling, Madonna, Victoria Beckham to tylko kilka nazwisk, którzy są uzależnieni od botoksu.