Historia marki sięga 1827 roku, kiedy to syn farmera George Ballantine założył w Edynburgu sklepik spożywczy, w którym serwował także różne marki whisky. W 1865 roku sklep przejął jego najstarszy syn, Archibald, który zmienił profil sklepu na monopolowy. Z czasem stał się ekskluzywnym sklepem, który rozpoczął erę rozwoju tego trunku na całym świecie. Już w 1895 roku rodzina dostarczała swoje wyroby nawet na angielski dwór królewski, ciesząc się specjalnym przywilejem królewskim.

W warszawie znajduje się także sklep o nazwie Ballantines. Jest to miejsce wyróżniające się przede wszystkim bogatą ofertą. Znajdziemy tu najszlachetniejsze alkohole i wina w tym: whisky, szampan, wódka, koniak, likiery, wino, sake, Single Malt, ballantines, alkohole swiata, wina, alkohol, cygara, martini, campari, cognac, napoleon, brandy, metaxa, aperitif, wódki, bols, armagnac, pernod, whiskey, armaniak, hennessy, tequila oraz cygara, kosze upominkowe, kosze okolicznosciowe i swiąteczne.

Ballantines sklep organizuje także spotkania z cyklu "Klub Brislol". Na spotkaniach tych goście mają możliwość zapoznania się z nowymi alkoholami w ofercie.


http://www.sklep-ballantines.pl

Warszawa, ul.Puławska 22