Co jakiś czas docierają do nas informacje o nowych odmianach chorób związanych z zaburzeniami jedzenia. Mieliśmy już do czynienia z bulimią i anoreksją. Najnowszym trendem jest alkoreksja (z angielskiego, drunkorexia).

Młode kobiety wiedząc, że wieczorem szykuje się imprezka i co z tym idzie, istnieje szansa na spożycie kilku drinków, głodzą się cały dzień. Głodówka często trwa nawet kilka dni – w tym czasie do organizmu alkorektyczki trafiają tylko napoje wysokoprocentowe. Ulubionym drinkiem alkorektycznek jest Krwawa Marry – wmawiają sobie one, że zawarte w soku pomidorowym witaminy są wystarczającym pożywieniem dla organizmu. Wariacją na temat tego nurtu są osobniczki, które łączą nadużywanie alkoholu z głodzeniem się bądź naprzemiennym objadaniem się i wymiotowaniem…

Spożywając tylko alkohol, alkorektyczka doprowadza swój organizm do totalnej ruiny. Wsród osób, które mają zaburzenia alkorektyczne znajdują m.in.: Kate Moss, Lindsay Lohan, Mary-Kate Olsen oraz – last but not least - Amy Winehouse.