Moët&Chandon Grand Vintage 2003 jest szampanem rocznikowym, co oznacza, że wszystkie winogrona użyte do produkcji pochodzą z tego samego roku. Produkcja tego typu szampanów odbywa się jedynie w tych latach, w których producent uznaje winogrona za wystarczająco wysokiej jakości.

Rocznik 2003 charakteryzował się najsurowszym mrozem od roku 1957, najwcześniejszym rozkwitaniem począwszy od roku 1971, najuboższym urodzajem gleby od 1985 roku, najgorętszym latem w historii! Wynikiem powyższych anomaliów atmosferycznych rocznik 2003 manifestuje swą jednoznaczną ambicję: szacunek dla natury oraz rzeczywistość, która wyraża specyfikę każdego rocznika.

Grand Vintage Rose 2003 to namiętny, urodzajny i żarliwy rocznik z wyważoną intensywnością. Urodzaj szampana jest podkreślony żywą, płomienna konsystencją, zachwycająco wyczuwalną na podniebieniu. Moc czarnej porzeczki oraz aromat świeżych ziaren kawy oraz szczypta anyżu podkreślają pełne wigoru, rozkosznie cierpkie wykończenie.

Grand Vintage 2003 oraz Grand Vintage Rose 2003 dostępne są w wyselekcjonowanych delikatesach, ich cena wynosi ok. 250 pln.