HENNESSY DIPTYQUE jest zaproszeniem do przeżycia wyjątkowych i niezapomnianych doznań, a zapewnia je ulubiona przez Yann’a Fillioux’a para koniaków, która została ukryta w specjalnie przygotowanej szkatule. Te dwa niezwykłe koniaki, o niespotykanych naturach to „Robust Character” oraz „Subtle Strenght”. Oba wyrażające oblicze Hennessy. Miano tak skomponowanej pary określa wyjątkowa mieszanka eaux-de-vie.

Koniaki „Robust Character” i „Subtle Strenght” są niczym dwaj wirtuozi, grający w jednej orkiestrze, wzajemnie uzupełniający się. Pierwszy z nich posiada zdeterminowaną pewność zdobywcy, a jego fundament stanowi silny temperament i głębia koloru bursztynu. Drugi – „Subtle Strenght” – jest delikatny jak aksamit, pełen charakteru i finezji, o świetlistym kolorze i wyjątkowej subtelności.

Aby lepiej zrozumieć definicję HENNESSY DIPTYQUE, Yann Fillioux na etykietach butelek „Subtle Strenght” zamieścił sentencję: „Stworzyłem tę kompozycję by podkreślić wielowymiarowość spójną z wielkim dorobkiem Hennessy”, natomiast na „Robust Character”: „W tym przypadku próbowałem ujawnić siłę charakteru wielkich koniaków Hennessy”.